SCHEDULE OF MATCHES FOR 23rd OCTOBER (MONDAY) OF THE BTA-AITA CS(7) TENNIS TOURNAMENT 2017

BTA-AITA CHAMPIONSHIP SERIES (7) TENNIS TOURNAMENT 2017

Schedule of Matches for 23rd October, 2017 (Monday) – JUNIOR EVENTS

Time

Player

 

Player

Event

Round

07-00 am

SHIMREEN AHAMED

VS

NAISHA AGARWAL

G U 12

1st Rd

07-00 am

SMERA SETHI

VS

SHIVALI SARKAR

G U 12

1st Rd

07-00 am

PRASHANSA SRIVASTAVA

VS

AGNIMITRA BHATTACHARYA

G U 12

1st Rd

07-00 am

RITUJA SAHA

VS

ANOUSHKA SINGH

G U 12

1st Rd

07-00 am

CHANDNI SRINIVASAN

VS

SREEMOYEE SADHUKHAN

G U 12

1st Rd

07-00 am

ARUNIMA ACHARYA

VS

DHANI SRIVASTAVA

G U 12

1st Rd

07-00 am

PRISHIKA BRAHMA

VS

SAIJAYNI BANERJEE

G U 12

1st Rd

08-00 am

KINZA SHAIKH

VS

SALONEE DEY

G U 12

1st Rd

08-00 am

OINDRILLA SEN

VS

CHARLOTEE LIU

G U 12

1st Rd

08-00 am

ADITI SINGH

VS

SAMRIDHI JHUNJHUNWALA

G U 12

1st Rd

08-00 am

ARCHITA SAHOO

VS

SOHINI CHATTERJEE

G U 12

1st Rd

08-00 am

TAMANNA SAHA

VS

KHUSHI RAO BATTULA

G U 12

1st Rd

09-00 am

PRISHA BHATTACHARJEE

VS

ANSHITA AGARWAL

G U 12

1st Rd

09-00 am

BISHAKA HALDER

VS

RUPSA MONDAL

G U 12

1st Rd

09-00 am

SUEIRA JAISWAL

VS

PRIYANSHI PANIGRAHI

G U 12

1st Rd

09-00 am

YASHITA SINGH

VS

TARU SAI JOSHI

G U 12

1st Rd

09-00 am

SOURYA SWARUP

VS

BIPRASHI BISWAS

B U 12

1st Rd

09-00 am

SAARNAV GHOSH

VS

RIBHAV JHAWAR

B U 12

1st Rd

10-00 am

AVNEESH AGARWAL

VS

ADARI DHRUVA NISCHAL

B U 12

1st Rd

10-00 am

ARYAN BORAH

VS

SUDHANSHU BARKATAKI

B U 12

1st Rd

10-00 am

ETHAN LEE

VS

STEVAN EKKA

B U 12

1st Rd

10-00 am

TAMOGHNA DAS

VS

DEBARSHI SEN

B U 12

1st Rd

10-00 am

ANTARIKSH TAMULY

VS

DREEK SAHA

B U 12

1st Rd

10-00 am

N.V.SIDHARDHA REDDY

VS

VAIBHAV SHEKHAR

B U 12

1st Rd

11-30 am

MAYAND TEWARY

VS

SHIVESH AGARWAL

B U 12

1st Rd

11-30 am

ANKUSH SENGUPTA

VS

ROHAN AGARWAL

B U 12

1st Rd

11-30 am

ARIB USMANI

VS

WRIJUREKH MUKHERJEE

B U 12

1st Rd

11-30 am

ADITYA SINGH

VS

VED ADITYA KALITA

B U 12

1st Rd

11-30 am

JADEN LOBO

VS

SREYASH SAHA

B U 12

1st Rd

11-30 am

CHIRADEEP MAJUMDER

VS

ANRAV MANRAL

B U 12

1st Rd

12-30 pm

KESHAV GOEL

VS

SAGNIK MITRA

B U 12

1st Rd

12-30 pm

MANJARI SENGUPTA

VS

TARU SAI JOSHI

G U 16

1st Rd

12-30 pm

SHIREEN AHAMED

VS

ASMITA CHATTERJEE

G U 16

1st Rd

12-30 pm

OINDRILLA SEN

VS

SHATAVISA GHOSH

G U 16

1st Rd

12-30 pm

SHIMREEN AHAMED

VS

NISHITA MUKIM

G U 16

1st Rd

12-30 pm

PRISHA BHATTACHARJEE

VS

KOYNA SIRCAR

G U 16

1st Rd

Time

Player

 

Player

Event

Round

1-45 pm

SWATI VERMA

VS

TANNISTHA MUKHERJEE

G U 16

1st Rd

1-45 pm

MAHIMA KUMAR

VS

TANIA JAMAL

G U 16

1st Rd

1-45 pm

CHANDNI SRINIVASAN

VS

SANYA YADAV

G U 16

1st Rd

1-45 pm

AMRITA OHDEDHAR

VS

KHUSHI RAO BATOLLLA

G U 16

1st Rd

1-45 pm

KINZA SHAIKH

VS

DHANI SRIVASTAVA

G U 16

1st Rd

1-45 pm

VARENYA GANESH

VS

RUPSA MONDAL

G U 16

1st Rd

3-00 pm

SHREYA CHAKRABORTY

VS

PRATHHA BANTHIA

G U 16

1st Rd

3-00 pm

CHARLOTTE LIU

VS

AHINDITA PAUL

G U 16

1st Rd

3-00 pm

ANOUSHKA SINGH

VS

BISHAKA HALDER

G U 16

1st Rd

3-00 pm

PRASHANSHA SRIVASTAVA

VS

SIMRAN NEHA EKKA

G U 16

1st Rd

3-00 pm

ANANYA YADAV

VS

SRISTI CHAKRABORTY

G U 16

1st Rd

3-00 pm

HARDIK SETHI

VS

NEEL NIRANJAN JOGLEKAR

B U 12

1st Rd

4-00 pm

KANAV GOEL

VS

NIRVIK SEN

B U 16

1st Rd

4-00 pm

BIGNESH NANDA

VS

DHRUBOJYOTI ROY

B U 16

1st Rd

4-00 pm

PRABHV MUNDRA

VS

ANURAG KEDIA

B U 16

1st Rd

4-00 pm

KESHAV GOEL

VS

MD. ARIB AFZAL

B U 16

1st Rd

4-00 pm

RISHI JALOTA

VS

ARNAV MANRAL

B U 16

1st Rd

4-00 pm

RYAN SINGH VIRK

VS

YASH RAJ NAYAK

B U 16

1st Rd

5-00 pm

ROUNAK GHOSH

VS

VISHAL GAUTAM

B U 16

1st Rd

5-00 pm

SAMANNAY BANIK

VS

RITABRATA SARKAR

B U 16

1st Rd

5-00 pm

JUSTIN PENMEI

VS

TAMOGHNA DAS

B U 16

1st Rd

5-00 pm

VASUDEV BHALOTIA

VS

AARAV GIRISH SANE

B U 16

1st Rd

5-00 pm

RAHUL CHATTERJEE

VS

SARNAAV GHOSH

B U 16

1st Rd

5-00 pm

ROHAN AGARWAL

VS

UTSAV RAKSHIT

B U 16

1st Rd

6-00 pm

ARKA BANERJEE

VS

KHUSH MUKIM

B U 16

1st Rd

6-00 pm

ARUNAVA MAJUMDER

VS

SAGNIK MITRA

B U 16

1st Rd

6-00 pm

MD. ARASHEDDUDIN

VS

SREEM SADHUKHAN

B U 16

1st Rd

6-00 pm

ARIB USMANI

VS

AMRUTJAY MOHANTY

B U 16

1st Rd

FOLLOWED BY BOYS & GIRLS UNDER 16 DOUBLES PRE QUARTERS

 

BOYS & GIRLS DOUBLES SIGN IN OPEN TILL MONDAY, 12 PM

 

BOYS & GIRLS SINGLES 1st ROUND WILL BE BEST OF 3 TIE BREAK SETS

BOYS & GIRLS DOUBLES PRE QUARTERS WILL BE FIRST 2 FULL SETS AND FINAL SET SUPER TIEBREAK.

 

 

Bengal the Provider of Champions in Indian Tennis

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
6TH INTER DISTRICT TENNIS TOURNAMENT AT DURGAPUR CLUB ON 3rd & 4th Nov'13
bta_Infrastructure
ATP CHALLENGER 2014 - INAUGURATION
Test
BTA LEAGUE AT CALCUTTA GYMKHANA, 2013
NATIONAL SERIES PRIZE DISTRIBUTION 27-04-2013
BPTL 2017 WINNERS - DURGAPUR WARRIORS
BPTL 2017 WINNERS - DURGAPUR WARRIORS
View More
bta
real
imp

Copyright © 2017 bengaltennis.com, All right are reserved